ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΩΚΡΑΤΗΣ/COMENIUS

Στα πλαίσια του προγράμματος αναχωρεί αντιπροσωπεία του σχολείου μας, αποτελούμενη από τρεις εκπαιδευτικούς και τρεις μαθητές, για την Πολωνία. Από 28 Οκτωβρίου 2005 μέχρι και 4 Νοεμβρίου 2005.

ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΛΕΣΧΗ

Από το Νοέμβριο ξεκινούν οι προβολές ταινιών στα πλαίσια του πολιτιστικού προγράμματος "ΠΑΜΕ ΣΙΝΕΜΑ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΠΑΡΟ".

Κάθε Παρασκευή βράδυ δύο ταινίες μία παιδική και μία για ενήλικες στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του σχολείου μας.

Την Παρασκευή 24/2/06 θα προβληθούν οι ταινίες:

΄΄ΠΗΤΕΡ ΠΑΝ Νο 2. ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΤΟΥ ΠΟΤΕ΄΄για τους μικρούς μαθητές, ώρα 15:00 και

΄΄ΠΑΙΖΟΝΤΑΣ ΣΤΑ ΤΥΦΛΑ΄΄ (ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ ΓΟΥΝΤΙ ΑΛΛΕΝ) ώρα 19:30, για τους μεγαλύτερους μαθητές και τους ενήλικες.

Υπάρχει μπουφές τον οποίο επιμελούνται γονείς των μαθητών.

Καλή Χρονιά με ωραίες ταινίες

ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

Το περιβαλλοντικό μας πρόγραμμα για τη φετινή σχολική χρονιά θα έχει σαν θέμα "ΤΟ ΣΠΗΛΑΙΟ ΤΗΣ ΑΝΤΙΠΑΡΟΥ"

ΔΙΑΦΟΡΑ
  • Αυτή την περίοδο κατασκευάζεται στον περιβάλλοντα χώρο του σχολείου μας γήπεδο μικρών διαστάσεων, όπου θα χρησιμοποιηθεί για καλαθοσφαίριση πετοσφαίριση και χειροσφαίριση.

• Διαμορφώνουμε τη σχολική βιβλιοθήκη σε χώρο ζεστό και φιλόξενο για τους μαθητές που θα θελήσουν να διαβάσουν λογοτεχνικά βιβλία.
  • Τοποθετήθηκαν περσίδες συσκότισης στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων-εκδηλώσεων του σχολείου μας και στο αμέσως επόμενο χρονικό διάστημα θα τοποθετηθεί και οθόνη προβολής. Προγραμματίζεται η τοποθέτηση κατάλληλων φωτιστικών και ηχητικών συστημάτων καθώς επίσης και κλιματιστικών.

Επικοινωνήστε μαζί μας